Sopranoja Marigona Qerkezi nën rolin e ‘Leonoras’ do të debutoj në Teatrin Shtetëror të Kroacisë në Zagreb

14 Janar, 2022 - 9:48 pm

Sopranoja shqiptare Marigona Qerkezi së shpejti do të debutoj në Teatrin Shtetëror të Kroacisë në Zagreb, përcjell KultPlus.

Pikërisht në qytetin e saj të lindjes, ajo do të interpretoj rolin e ‘Leonoras’ nga opera “Il Trovatore” e Giuseppe Verdit, nën dirigjimin e Maestro Pier Giorgio Morandi dhe regjinë e Arnaud Bernard.

Lajm i mrekullueshëm
Po e filloj vitin me një angazhim shumë të rëndësishëm për mua.
Shfaqjet janë më 19 / 22 dhe 26 Janar 2022.

Mirësevini“, ka shkruar tutje ajo në njoftimin e bërë në rrjetin social Facebook. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme