Sopranoja shqiptare Blerta Zhegu do të performojë në arenën e Choregie d’ORANGE

19 Qershor, 2018 - 9:36 pm

Sopranoja shqiptare Blerta Zhegu do të interpretojë krahas yjeve të muzikës lirike në takimin vjetor më të rëndësishëm të muzikës lirike në Francë, në Teatrin Orange.

Krahas Blerta Zhegut, me 20 qershor do të jenë edhe artistët e njohur si: Kévin Amiel, Fabien Barcelo, Sara Blanch Freixes, Jean-François Borras, Ambroisine Bré, Hélène Carpentier, Nicolas Cavallier, Chloé Chaume, Fabienne Conrad, Karine Deshayes, Aude Extremo, Christian Helmer, Irakli Kakhidze, Armelle Khourdoïan, Florian Laconi, Moises Order, Amélie Robins, Erwin Schrott, Florian Sempey, Philippe Talbot, Jean Teitgen, Valentin Thill, Beatrice Uria Monzon e të tjerë.

Këta artistë dhe shumë të tjerë do të jenë të pranishëm dhe do të mahnisin të pranishmit me zërin e tyre duke iu ofruar edhe një natë të paharruar nën qiellin e hapur. Kënga franceze do të ketë vendin e saj në këtë natë të jashtëzakonshme me këngë të Salvatore Adamo si dhe duke kujtuar këngëtaren Maurane, e cila vdiq vitin e kaluar.

Të gjithë të interesuarit këtë koncert mund ta ndiqni edhe live në linkun më poshtë ditën kur do të mbahet koncerti duke filluar nga ora 20:40. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme