Teatri ‘Adriana’ në Ferizaj nesër organizon natë poetike

7 Shkurt, 2021 - 7:22 pm

Teatri i qytetit të Ferizajit, “Adriana Abdullau” nesër do të organizoj një tubim poetik, shkruan KultPlus.

I emërtuar si “Gostia-Natë poetike”, Teatri do të jetë nikoqir i disa artistëve, të cilët do të flasin nga skena nëpërmjet vargut të tyre.

Duke filluar nga ora 19:00, Leonora Hasani, Sherif Bega, Gresë Gashi, Milot Salihu, Dora Xhemajli, Jajush Ramadani dhe Besim Ugzmajli do të interpretojnë veprat e tyre artistike.

Kjo ngjarje do të zhvillohet nën regjinë e regjisorit Sovran Nrecaj. / KultPlus.com

Të ngjajshme