займ на карту онлайн потребительский кредит

Teatri i qytetit të Mitrovicës nesër jep premierën e shfaqjes “Mbretneshat pa kurorë”

24 Nëntor, 2020 - 8:57 pm

Nesër në Teatrin e Qytetit të Mitrovicës “Muharrem Qena”, do të jepet premiera e shfaqjes “Mbretneshat pa kurorë”, shkruan KultPlus.

Shfaqja e cila fillon në orën 11:00 është pjesë e studimit shkencor që është duke i zhvilluar në Kosovës që nga muaji Janar.

Aktorët që luajnë në këtë shfaqje janë: Rabije Rozi Kryeziu, Labinot Raci, Edlir Gashi, Njomza Tmava, Qendresa Kajtazi, Blerta Gubetini, Mikel Markaj, Gentrit Shala. Robert Nuha koreograf, Fatime Sahiti Bekteshi psikologe klinike, kostumografe Yllka Brada, kurse regjia dhe udhëheqëse e studimit është Marigona Bekteshi Ferati./ KultPlus.com

Të ngjajshme