Teatri Kombëtar Eksperimental ‘Kujtim Spahivogli’ sjellë komedinë ‘Trashëgimtari’

11 Maj, 2018 - 4:30 pm

Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”, vazhdon të sjellë shfaqje të cilat bëjnë për vete publikun por edhe shpalosin tema të ndryshme. Këtë javë që po vjen ky teatër do sjellë komedinë “Trashëgimtari”, shkruan KultPlus.

Komedia goteske “ Trashëgimtari”, me regji nga Milto Kutali dhe autor Arben Iliazi, vjen me një mesazh të qartë: Me para mund të blesh gjithçka, por jo të ardhmen dhe moralin, apo të shpëtosh nga ndërgjegjja, ku me rolet e tyre do të luajnë: Dajana Nenaj, Donald Shehu dhe Xhuliano Brisku.
Fatiku dhe Suzi, që bashkëjetojnë prej 7 vitesh si burrë e grua, janë dy karaktere kontravers, pa asgjë të përbashkët. Fatiku, një “zyrtar i lartë” , i katapultuar në politikë pa asnjë meritë dhe që jeton me ambicien pa kufij për pushtet e para , përfaqëson individin instinktiv të zhveshur nga ndjeshmëria.
Komedia “Trashëgimtari do të shfaqet më 14 dhe 15 maj në ora 20:00, salla Moliere, Teatri Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli”.

Hyrja për të parë këtë shfaqje do të jetë falas./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme