Teatri Kombëtar i Kosovës publikon orarin për muajin janar

8 Janar, 2022 - 7:18 pm

Teatri Kombëtar i Kosovës ka publikur orarin e parë për vitin 2022, pra, orarin për muajin janar, shkruan KultPlus.

Me repriza nga shfaqjet e kaluara, shfaqje mysafire dhe një premierë, muaji janar do të jetë i zënë në Teatrin Kombëtar të Kosovës.

Orari i plotë:

May be an image of text

Premiera me autor dhe regjisor, Enver Petrovcin, me titull “Muslimani” do të shfaqet më 31 janar, në skenën e vogël.

Në anën tjetër, do të ketë edhe shfaqje nga viti i kaluar. /KultPlus.com

Të ngjajshme