Teatri ‘’Muharrem Qena’’ vjen me premierën e parë për këtë vit

16 Mars, 2021 - 3:29 pm

Teatri “Muharrem Qena”, në Mitrovicë shfaq nesër premierën e parë për këtë vit. E titulluar “Nëpër ndërrime”, me regjisor Faik Gashi, komedi do të sjellë një atmosferë të re për qytetarët të cilët deri më tani nuk patën mundësi të shihnin shfaqje për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19, shkruan KultPlus.

Në këtë shfaqje do të luajnë aktorët e njohur: Fisnik Ademi, Qendresa Kajtazi, Mehmet Preteni, Adem Zhitopotoku, Artan Hetemi dhe Fatmir Haliti.

Premiera vjen me 17 mars, duke filluar në ora 19:00, ku shfaqja e shkruar nga Rrahim Sadiku pritet të na shpalosë domethënien e saj. / KultPlus.com

Të ngjajshme