TKK jep në nëntor premierën ‘Pas Vdekjes’, shfaqjen e bazuar në veprën dramaturgjike të Çajupit

21 Tetor, 2022 - 6:00 pm

Teatri Kombëtar i Kosovës do të shfaqë në nëntor premierën e komedisë ‘Pas vdekjes’ bazuar në veprën dramaturgjike të Çajupit, përcjell KultPlus.

Kjo shfaqje vjen me regjinë e Fatos Berishës ku do të luajnë aktorët Armond Morina, Ard Islami, Teuta Krasniqi, Ylber Bardhi, Maylinda Kosomovic, Armend Smajli dhe Naim Berisha.

Në vijim gjeni njoftimin e Teatrit Kombëtar.

Premiera e komedisë së bazuar në “Pas Vdekjes” së Çajupit në Nëntor, në Amfiteatrin e Teatrit Kombëtar të Kosovës, në regjinë e Fatos Berisha me aktorët: Armond Morina, Ard Islami, Teuta Krasniqi, Ylber Bardhi, Maylinda Kosomovic, Armend Smajli dhe Naim Berisha.

Dramaturg: Shpetim Selmani

Kompozitore: Rona Castrioti

Skenograf: Bekim Korça

Kostumografe: Yllka Brada

Asistente regjie: Yllka Lota

Foto/Video: Joni Mithi

Inspicient: Bajram Mehmeti

Ndriqimi: Mursel Bekteshi./ KultPlus.com

Të ngjajshme