TKK rikthehet në “European Theatre Convention”

20 Maj, 2022 - 5:48 pm

Teatri Kombëtar i Kosovës ka njoftuar se iu është bashkuar përsëri “European Theatre Convention”, shkruan KultPlus.

Këtë e ka konfirmuar vetë TKK përmes një postimi në llogarinë zyrtare në “Facebook”.

“Nga sot Teatri Kombëtar i Kosovës iu bashkua familjes së madhe të European Theatre Convention”, thuhej në njoftim.

Drejtori Kushtrim Sheremeti në një paraqitje televizive kishte thënë se pret që nga bashkëpunimet ndërkombëtare, të rikthejë TKK-në në European Theater Convection.

Konventa Evropiane e Teatrit (ETC) është organizata më e madhe e anëtarësimit jofitimprurëse pan-evropiane që përfaqëson mbi 40 teatro të financuara publikisht në më shumë se 20 vende. Qëllimi i ETC është të krijojë, mbrojë dhe promovojë artin e teatrit në të gjithë Evropën. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme