Tri premiera në muajin dhjetor në Teatrin Kombëtar të Kosovës

3 Dhjetor, 2017 - 4:10 pm

Teatri Kombëtar i Kosovës, ka publikuar repertorin për muajin e fundit të vitit 2017-të.

Muaji dhjetor në TKK, sjellë gjithsej tri premiera. Dy shfaqje premierë do të jepen në skenën e vogël e vogël ndërsa do të vij edhe shfaqja e fundit premierë për këtë vit e Trupës së Baletit Kombëtar të Kosovës, shkruan KultPlus.

Më 13 dhjetor, e mërkurë, me fillim nga ora 20:00, në skenën e vogël e vogël vjen premiera “Të harruarit” me koncept dhe regji të Shkurte Alia.

Më 21 dhjetor, e enjte Baleti Kombëtar i Kosovës, sjellë premierën “New Born”, me koreografi të Jochen Roller. Shfaqja vjen me fillim nga ora 20:00.

Ndërsa më 25 dhjetor, me fillim nga ora 20:00, vjen premiera e shfaqja “Zoti i masakrës”, me regji të Besfort Idrizit. Kjo shfaqje jepet në skenën e vogël e vogël në Teatrin Kombëtar të Kosovës./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme