U pensionua si balerinë, por ajo po vallëzon për komunitete të varfëra (VIDEO)

23 Shkurt, 2020 - 11:14 pm

Aesha Ash nga New York, gjithmonë kishte ëndërruar të bëhej balerinë, në moshën 13 vjeçare ajo u pranua në një shkollë baleti në New York, dhe vetëm me 18 vjet ajo arriti ti bashkohej Trupës së Baletit të New York, shkruan The Independent, përcjellë KultPlus.

Aesha tashmë nuk është duke performuar, pasi që është pensionuar në vitin 2008, por përvojën e saj si balerinë është duke e përdorë për të ndihmuar vajzat afrikano-amerikane, që të realizojnë ëndrrat e tyre.  Ajo tashmë ka realizuar edhe fotografi inspiruese, për të cilat edhe ka pas qëllimin./KultPlus.com

Të ngjajshme