‘Ura’ nga Seadet Beqiri shfaqet para publikut në Ulqin

3 Dhjetor, 2021 - 10:53 pm

Shfaqja “Ura” me autore Seadet Beqiri,  e me regji të Astrit Bytyqi, ku në role paraqiten Avni Dalipi e Afrim Muçaj, sonte është shfaqur para publikut të Ulqinit.

Edina Mustafiq, njëherit edhe regjisore e teatrit të Ulqinit, së bashku me skenografen dhe kostumografen, Jetmira Hoxha, shprehen të kënaqura që mirëpritën kolegët nga Kosova.

Ulqini si qytet i vogel, vend turistik e dëshmoi edhe kësaj here simpatinë ndaj teatrit e veçanërisht respektin ndaj artit, e artistëve kosovarë.

Drejtori i Qendrës për Kulturë, Musa Hoxha, shpreh se bashkëpunimet janë gjithmonë të mirëseardhura dhe se Qendra i ka dyert e hapura per artistët e Kosovës./KultPlus.com

Të ngjajshme