Vjen premiera e “Kopshti i Vishnjeve”

17 Shtator, 2018 - 12:30 pm

Sot më 17 shtator në Teatrin Kombëtar të Kosovës, vjen premiera e shfaqjes “Kopshti i Vishnjeve”, shkruan KultPlus.

Teksti i autori Anton Çehov vjen me regji të Ilir Bokshit, ndërsa do të jetësohet nga kasta e aktorëve si: Shengyl Ismaili, Adrian Morina, Ernest Malazogu, Armend Smajli, Semira Latifi, Qëndresa Jashari, Shpëtim Kastrati, Ylber Bardhi, Vlera Pylla, Besfort Berberi dhe Luan Jaha.

“Kopshti i Vishnjeve”, vjen me premierë sot më 17 shtator me fillim nga ora 20:00, në skenën e madhe të Teatrit Kombëtar të Kosovës./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme