“The M Word” mirëpritet nga publiku në naten e dytë të PITF 2022

12 Maj, 2022 - 1:03 pm

Natën e dytë të festivalit Prishtina International Theatre Festival “Burbuqe Berisha” 2022 garës ju bashkua shfaqja “The M Word” nga Maqedonia e Veriut me regji të Fatos Berishës.

Kjo shfaqje që në vete ngërthente problemet e një shoqërie depresive që i ndjek pas e kaluara dhe sfidat me të cilat ballafaqohen në të ardhmën për të njohur njerëz të tjerë në jetën e tyre, u mirëprit nga publiku që ishin kurioz për të parë këtë shfaqje.

E pranishme ishte edhe ambasadorja e Maqedonisë së Veriut në Kosovë, znj. Shpresa Jusufi, e cila nderoi festivalin me prezencën e saj dhe u shpreh shumë e lumtur që në festivalin e vetëm ndërkombëtar të teatrit në Kosovë garon edhe Maqedonia e Veriut.

Ndërsa sonte, në natën e tretë konkuron Kosova me shfaqjen “Andorra” me regji të Kushtrim Bekteshit. Më poshtë gjeni disa nga momentet e natës së mbrëmshme./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme