Adem Jashari me shokë te monumenti i Skënderbeut në Tiranë

7 Mars, 2018 - 4:57 pm

Në këtë fotografi shihet komandanti Adem Jashari me të tjerë shokë para statujës së Gjergj Kastriot Skënderbeut në Tiranë.

Jara Spahiu e ka shpërndarë fotografinë e veçantë, e cila sidomos këtë muaj duhet të shikohet dhe mbi të edhe të reflektohet. Muaji mars shënon edhe Epopenë e UÇK-së dhe kohën kur kujtohen të gjithë dëshmorët që luftuan për lirinë e Kosovës.

Në këtë fotografi, shihet Kadri Veseli afër Adem Jasharit. Aty po ashtu është edhe Sami Lushtaku, Ilaz Kodra, e të tjerë.

Fotografia e “Grupit të Prekazit” është shkrepur në Tiranë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme