займ на карту онлайн потребительский кредит

Aksesorë me motive nga kultura trashëgimia shqiptare, unazë edhe me Skënderbeun (FOTO)

28 Nëntor, 2017 - 2:30 pm

Gheg & Tosk boutique përfshinë bizhuteri origjinale të frymëzuara nga kultura dhe trashëgimia shqiptare, shkruan KultPlus.

Këto bizhuteri janë të punuara në formë esenciale të periudhës historike që i përkasin, pa diamante apo gurë të çmuar, por me materiale që i përshtaten kësaj periudhe si argjend, flori 14k , 18k ari, platin…, pat thënë nënjë intervistë më të hershme për KultPlus, Orges Kokoshari, themelues i brendit Gheg & Tosk.

“Gheg & Tosk” në Neë York ka lansuar shumë aksesorë me motive nga kultura dhe trashëgimia shqiptare, duke përfshirë edhe unazë me përkrenaren e Skënderbeut, helmetën ilire, unazë me shqiponjë dhe shumë aksesorë të tjerë, të cilat edhe shiten online./KultPlus.com

Të ngjajshme