Ambasada e Amerikës në Kosovë do të vazhdojë mbështetjen e kulturës në vend

14 Shkurt, 2018 - 10:15 am

Që nga viti 2015 Ambasada e Amerikës në Kosovës, ka punuar që ta ruajë diversitetin dhe pasurinë e trashëgimisë kulturore në Kosovë.

Kësisoj, kjo punë duket se do të vazhdoj edhe më tutje. Kështu bëri të ditur kjo ambasadë përmes një publikimi në rrjetin social Facebook.

“Përmes fondit për kulturë “The Ambassadors Fund for Cultural Preservation” ambasada ka dhënë shumë grande për ruajtjen e objekteve dhe koleksioneve kulturore, si dhe forma të tjera përmes të cilave shprehet kultura tradicional. Në këtë dhjetë vjetor ne e konfirmojmë se mbështetja jonë do të vazhdojë”, shkruhet në njoftimin e ambasadës e cila më këtë rast ka ndarë edhe disa fotografi./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme