Bledar Kola do të gatuajë me 148 kuzhinierë të njohur botërorë

18 Nëntor, 2019 - 1:32 pm

“The Grand Gelinaz Shuffle” është gara e madhe e gastronomisë që do të zhvillohet në 138 restaurante të botës, e në këtë garë është futë edhe restauranti “Mullixhiu” në Tiranë, me shef kuzhine Bledar Kola, shkruan KultPlus.

Bledar Kola ka konfirmuar për KultPlus se në këtë ngjarje të madhe do të performojnë 148 kuzhinierë, ku do të tregojnë sekretet e tyre në këtë ngjarje prestigjioze, dhe është hera e parë që Shqipëria futet në këtë spektakël të gastronomisë.

Kjo ngjarje do të mbahet më 3 dhjetor, dhe biletat për të qenë pjesë e kësaj ngjarje të madhe mund të sigurohen vetëm nëpërmjet sajtit Gelinaz. Kjo ngjarje e madhe përfshinë edhe kuzhinierin e famshëm shqiptar Rene Rezepin, kurse kjo ngjarje do ketë partner medial mediet më perestigjioze në nivel ndërkombëtar./KultPlus.com

https://gelinaz.com/

Të fundit

Të ngjajshme