Çdo unazë në këtë fotografi nënkupton një familje të shkatërruar (FOTO)

9 Janar, 2018 - 4:07 pm

Kjo fotografi paraqet një nga gjurmët e tmerrit që ndodhi gjatë Holokaustit, i cili njihet si iniciativa më famëkeqe, për shfarosjen e njerëzve në historinë e botës, shkruan KultPlus.

Fotografia e shkrepur më 5 maj 1954 tregon disa nga mijëra unazat e martesës të viktimave të Holoakustit.

Besohet se nazistët i hoqën nga viktimat, unazat e tyre të martesës në mënyrë që ta shpëtojnë arin. Kur erdhën Trupat e SHBA-së, pranë kampit të përqendrimit në Buchenwald, aty gjetën unaza, ora, gurë të çmuar, syze dhe gjëra të tjera prej ari./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme