‘Dior’ foto në qytetet antike greke

26 Maj, 2021 - 2:00 pm

Këshilli qendror i arkeologjisë në Greqi autorizoi përdorimin e disa qendrave arkeologjike të mëdha, përfshirë Akropolin, për seancat e fotografive që do të realizojë kompania franceze e luksit ”Dior”, bëri të ditur sot Ministria e Kulturës.

“Këshilli miratoi projektin me unanimitet”, deklaroi një zyrtar i ministrisë.

”Fotografitë do të zhvillohen gjithashtu në Odeonin e Herodit Atticus në këmbët e Akropolit, në Agoran antike, në tempullin e Poseidonit në kepin Sunion, pranë Athinës, dhe në tempullin e Zeusit në Neme”, sipas këtij zyrtari.

Një kërkesë e mëtejshme për të bërë fotografi në Stadiumin Panathenaic në Athinë, ku u mbajtën Lojërat e para Olimpike të epokës moderne në 1896, do të shqyrtohet të enjten.

”Dior” njoftoi në fund të prillit se do të organizonte më 17 qershor në Athinë paradën e saj, një prezantim që organizojnë markat e mëdha kryesore në katër anët e botës./ /atsh / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme