Fotografitë historike me ngjyra nga pushtimi i Aleatëve para 74 vjet

6 Qershor, 2018 - 12:26 pm

Foto historike që tregojnë zbarkimin e forcave aleate në plazhet e Francës vijnë për herë të parë pas 74 vite pas realizimit të tyre me ngjyra.


Më tepër se 150 mijë trupa zbarkuan në 5 plazhe të Francës më 6 qershor të 1944-s dhe 1,4 milionë trupa në vijimësi iu bashkuan operacionit ushtarak që çliroi Francën dhe mposhtën Gjermaninë naziste të Adolf Hitlerit, transmeton tch./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme