Gjashtë shëtitoret bregdetare më të mira të Evropës

10 Qershor, 2018 - 11:00 am

Evropa ka shumë bregdete të mrekullueshme – dhe nuk ka mënyrë më të mirë për t’i eksploruar ato se sa në këmbë.

Ponta de São Lourenço, Madeira

Por, nga t’ia filloni? Daily Mail ka zgjedhur disa nga shëtitoret bregdetare më të bukura të cilat do t’i shihni më poshtë, transmeton Koha.net./ KultPlus.com

Es Vedra, Ibiza

South West Coast Path, Angli

Hornstrandir Nature Reserve, Islandë

Amalfi, Itali

Samaria Gorge, Greqi

Të fundit

Të ngjajshme