Granit Xhaka bën shqiponjën në mes të Rusisë

22 Qershor, 2018 - 9:14 pm

Granit Xhaka sapo ka shënuar kësisoj golin e parë sonte për Zvicrën, duke e barazuar lojën me Serbinë.

Xhaka para pak minutash ka shënuar golën e barazimit në këtë lojë dhe nuk ka munguar simboli shqiptar i shqiponjës si përshëndetje dhe pjesë e gëzimit.

Ai shënoi në minutën e 52, ndërsa festoi duke e bërë simbolin e shqiponjës.

Xhaka me një goditje të fuqishme dërgoi topin në rrjetën e kundërshtarit.

Të ngjajshme