‘Gratë në Kosovë s’janë të sigurta në punë e shkollë, tash as në familjet e tyre’

10 Gusht, 2018 - 12:34 pm

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka thënë se gratë në Kosovë përveç që nuk janë të sigurta në punë dhe shkollë, tash s’kanë siguri as në familjet e tyre.

Ajo ka shtuar se Pjetër Nrecaj iu shtua numrit të vrasësve në Kosovë, për shkak që këtë e lejoi sistemi, transmeton KTV.

“Pjetër Nrecaj iu shtua numrit të vrasësve në Kosovë. Ky kriminalitet që vret gratë mundësohet nga një sistem që lejon këto vrasje mizore, thirrjet për ndihmë përfunduar në vesh të shurdhër”, ka thënë ajo.

Jahjaga këto komente i bëri për shkak se ditë më parë Pjetër Nrecaj vrau bashkëshorten dhe vajzën e tij në Brekoc të Gjakovës.

“Gratë në Kosovë nuk janë të sigurta në punë dhe shkollë, e tash as në familjet e tyre. Edhe sa jetë duhet të shuhen për të marrë përgjegjësi sistemi, ku ka mbetur betimi i gjyqtarëve e të tjerëve në drejtësi”, ka thënë Jahjaga. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme