“Gruaja e Guximshme” kthehet në Kosovë (FOTO)

3 Prill, 2018 - 9:26 am

Pas disa ditësh nga marrja e çmimit për Gratë e Guximshme dhe qëndrimi të saj në Amerikë, Feride Rushiti, kthehet në Kosovë, shkruan KultPlus.

Drejtoresha Ekzekutive e QKRMT Feride Rushiti dje pasdite u kthye nga ShBA ku mori çmimin ndërkombëtar për gratë e guximshme nga Departamentit Amerikan të Shtetit. Asaj iu organizua një pritje në aeroportin e Prishtinës nga familjarë, kolegë e bashkëpunëtorë të shumtë.

“QKRMT i është thellësisht mirënjohëse U.S. Embassy Pristina, Kosovo për organizimin e vizitës së saj në ShBA si dhe Departamentit Amerikan të Shtetit për vlerësimin e kontributit të Feride Rushitit në avancimin e të drejtave të njeriut e në veçanti fuqizimin e pozitës së gruas në Kosovë”, thuhet në njoftimin e tyre./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme