Hamami i Qytetit, Xhamia dhe Çarshia, në pritje të restaurimit

15 Mars, 2018 - 11:17 am

Kryetari Shpend Ahmeti takoi drejtorin e TIKA-s për Kosovë, Hasan Burak Ceran, me të cilin diskutoi për projektet e përbashkëta që po realizohen në dobi të qytetarëve të Prishtinës, njoftohet nëpërmjet një komunikate për shtyp.

“Së shpejti do të nënshkruajmë edhe Memorandum Bashkëpunimi, ku do të zotohemi për ndërtimin e qendrës për Autizëm dhe Down Syndrome, si dhe për restaurimin e Hamamit të qytetit dhe Xhamisë së Çarshisë”, thuhet në këtë njoftim./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme