Haradinaj nderon Markoviqin me “Hartën e Artë të Kosovës”

29 Maj, 2019 - 12:30 pm

Kryeministri Ramush Haradinaj ka pritur sot homologun malazez, Dushko Markoviq.

Ai e ka nderuar Markoviqin me “Hartën e Artë të Kosovës”.

“Kosova dhe Mali i Zi janë model i marrëdhënieve të shkëlqyera në rajonin tonë, të ndërtuara mbi vlerat e përbashkëta euro-atlantike dhe vizionin e të ardhmes prosperuese në paqe të përhershme”.

“Në takim me kryeministrin e Malit të Zi, Duško Marković, shprehëm vullnetin e përbashkët për thellimin e bashkëpunimit dypalësh, në veçanti për intensifikimin e partneritetit ekonomik ndërmjet dy vendeve tona dhe rrugëtimin e përbashkët drejt BE-së. Si shenjë vlerësimi për angazhimin e kryeministrit Marković për paqe dhe stabilitet në rajon, dhe në ndërtimin e marrëdhënieve jashtëzakonisht të mira ndërmjet dy shteteve tona, i dhurova sot “Hartën e Artë të Kosovës”, ka shkruar Haradinaj në Facebook. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme