Ilir Meta, interpreton këngë me çifteli gjatë vizitës në Medvegjë (VIDEO)

27 Nëntor, 2017 - 12:40 pm

Ilir Meta u prit nga dhjetëra qytetarë në një vizitë në Medvegjë, ku ai ka edhe ka interpretuar këngë çiftelie të kësaj zone, shkruan KultPlus.

Presidenti Meta ishte i ulur në një tryezë me përfaqësues të komunitetit të shqiptarëve dhe disa rapsodë, merr në duar çiftelinë dhe fillon të këndoj së bashku me tingujt e saj.

Video është postuar nga gazetari Idro Seferi i cili shkruan: “Leksion me çifteli rapsodi nga Skrapari, Ilir Meta”./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme