Inva Mula dhe Erion Veliaj në TEDxPrishtina

7 Tetor, 2017 - 8:58 am

Sot mbahet konferenca lokale TEDxPrishtina, që ka si mision promovimin e ideve që ia vlejnë të shpërndahen në Kosovë e më gjerë. Ky është edicioni i pestë me temën “Pasqyrime”.

Duke ruajtur formatin e suksesshëm të konferencës globale TED, TEDxPrishtina do të mbledhë zëra dhe emra nga disiplina të ndryshme, dhe do të krijojë një hapësirë nxitëse për prezantimin e ideve dhe përvojave të tyre.

Disa nga folësit e këtij edicioni janë soparanoja me famë botërore Inva Mula, kryetari i Tiranës Erion Veliaj, Kreshnik Hoti, Arineta Mula, Rron Gjinovci, Visar Ramajli, Stefan Van Dijk, Zake Prelvukaj, Fatmir Zymberi, Arlinda Causholli dhe Buna Perteshoni.

Konferenca është e ndarë në 3 seanca, do të fillojë nga ora 12:00 dhe përfundojë në orën 18:00. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme