Këtu mund ta shikoni live ceremoninë e 20 vjetorit të Çlirimit të Kosovës

12 Qershor, 2019 - 12:08 pm

Për shënimin e 20 vjetorit të Çlirimit të Kosovës është organizuar një ceremoni solemne ku po marrin pjesë miqtë më të mëdhenjë të Kosovës, si ish presidenti i SHBA-ve Bill Clinton,  ish-sekretarja Madeleine Albright, dhe shumë personalitete tjera vendore e ndërkombëtare.

Me këtë rast, nga ora 11:00, në sheshin “Skënderbeu” do të mbahet tubimi qendror i shënimit të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.

Ndërsa nga ora 14:00 do të jetë “Ecja për liri”, për të vazhduar drejt sheshit “Albright”, afër American School of Kosova, për të bërë përurimin e bustit të ish-sekretares Albright.

Ndërkaq në orën 15:00, do të bëhet vizitë në Bulevardin ‘Bill Clinton’, afër shtatores së ish-presidentit Clinton./KultPlus.com

Të ngjajshme