Kosovare Asllani feston golin duke bërë shqiponjën

30 Gusht, 2018 - 11:09 pm

Sportistja Kosovare Asllani sonte ka festuar duke bërë shqiponjën.

Asllani, e cila luan futboll prej kohësh dhe është pjesë e ekipit kombëtar suedez, ka shënuar golin e katërt të sajin në këtë sezonë.

Ajo shënoi sonte kundër Ukrainës, ndërsa festoi më pas duke bërë shqiponjën, traditë kjo tanimë e sportistëve shqiptarë në mbarë botën.

Asllani ka shënuar golë në minutën e 51, ndërsa Suedia ka fituar me rezultat 3 me 0.

Momentalisht po zhvillohen lojët e Kampionatit Botëror të Futbollit për Femra. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme