Kujtim Gashi mori postin e ministrit të MKRS-së

11 Shtator, 2017 - 2:51 pm

Sot në Ministrinë e Kulturës Rinisë e Sportit, u bë pranim-dorëzimi i detyrës së ministrit të ri të zgjedhur të shtunën mbrëma nga Parlamenti i Republikës së Kosovës.

Kujtim Gashi, pranoi detyrën e ministrit të MKRS-së, nga Vlora Dumoshi tashmë ish udhëheqëse e detyrës së ministres në këtë institucion, shkruan KultPlus.

Përpos falënderimeve që kishin mes veti Dumoshi dhe Gashi, krejt tjetër çka u fol ishte se do të punohet shumë që kjo ministri me gjitha drejtoritë që ka do të zhvillohet edhe më tutje në të mirë të qytetarëve të Republikës së Kosovës.

Rikujtojmë se Kujtim Gashi, deri më tani ishte kryesues i Kuvendit në Komunën e Prizrenit./ KultPlus.com

Të ngjajshme