Kumbaro uron dy drejtorët e rinj të Apollonisë dhe Butrintit

21 Shkurt, 2018 - 1:39 pm

Ornela Durmishaj e Pandi Zhonga janë dy drejtorët e rinj që janë emëruar nga Ministria e Kulturës, përkatësisht për parqet e Apollonisë dhe Butrintit, shkruan KultPlus.

Ministrja e Kulturës, ka bërë të ditur për dy drejtorët e rinj të dy parqeve arkeologjike. Ornela Durmishaj është drejtorja e re në Parkun Kombëtar të Apolonisë dhe Pandi Zhonga drejtori i ri në Parkun Kombëtar të Butrintit.

“Punë të mbarë dy drejtorëve të rinj të dy Parqeve kombëtare arkeologjike, Apolloni dhe Butrint”, ka shkruar ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme