“Kupa e Presidentit” 1996, me aktore e prezantuese lajmesh (FOTO)

30 Dhjetor, 2017 - 11:47 am

Në shtator 1996 në terrenet e tenisit në Tiranë u pati mbajtur turneu prestigjioz i tenisit – “Kupa e Presidentit”.

Si zakonisht në turne merrnin pjesë tenistët më të mirë nga trojet shqiptare por edhe të huaj që punonin në Shqipëri.

Beni Islami, një tenist i njohur shqiptar dhe një legjendë në këtë sport, e kujton këtë kohë me një fotografi ku shohim disa fytyra të njohura, shkruan KultPlus.

“Pas fitores gjysmëfinale kundër kampionit të Shqipërisë Kadri Arapi me rezultat 6:0 dhe 6:1, në finale të këtij edicioni u takova me një ish profesionist të tenisit, amerikanin Robi Pulver. Pas një loje shumë të fortë fitova duke u shpallur kampion. Çka më pati bërë përshtypje ishte numri i madh i tifozëve nga Shqipëria që anonin për amerikanin. Në foto jam me disa tenistë dhe studentë kosovar që kishin ardhe për të më përkrahë në meqin final.
Good memories !” shkruan Islami.

Në këtë fotografi shohim aktoren Arta Dobroshi, familjarin e saj Genc Dobroshin, Anita Muçajn – prezantuese, profesoreshën Garentina Kraja dhe emra të tjerë si Ylber Shamolli, Zana Nixha e të tjerë.

Kjo ndoshta është një mënyrë e mirë që secili të kujtojë të kaluarën dhe të reflektojë mbi sukseset, në kohën kur po e përmbyllim vitin dhe po bëhemi gati për një vit të ri. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme