займ на карту онлайн потребительский кредит

Micky Haxhiislami përkujton Robert Elsie me veshje kombëtare (FOTO)

2 Tetor, 2017 - 10:56 am

Micky Haxhiislami, shqiptari që jeton në Japoni, ka përkujtuar albanologun Robert Elsie, i cili ka ndërruar jetë dje në moshën 67 vjeçare.

Haxhiislami, nëpërmjet rrjetit social Facebook, ka shkruar se Robert Elsie, ishte albanolog dhe mik i vërtetë i gjithë shqiptarëve, përcjellë KultPlus.
“Me pikëllim të thellë mora lajmin se dje një ndër njerëzit unë më së shumti i kam adhuruar në këtë botë, paska ndërruar jetë. Prehu në paqe Z. Robert Elsie, Albanolog dhe mik i vërtetë i gjithë shqiptarëve. Do kujtohesh deri sa koha të ekzistoj”, ka shkruar Micky Haxhiislami./ KultPlus.com

Të ngjajshme