Ministri Çeku: Po punohet me intensitet në përmirësimin e infrastrukturës në mbarë vendin, për të gjitha komunitetet (FOTO)

10 Qershor, 2023 - 6:00 pm

Ministri i Kulturës Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka publikuar fotografi nga  vendpunimet e disa prej objekteve në Kosovë, në të cilat sipas tij po punohet me intensitet të lartë, shkruan KultPlus.

Minisri  Çeku, përmes një postimi në facebook, ka thënë se po punohet me hapa konkret në përmirësimin e infrastrukturës në mbarë vendin.

“Hapa konkret në përmirësimin e infrastrukturës në gjithë vendin, për të gjitha komunitetet.

Disa nga projektet në të cilat po punohet me intensitet të lartë:

Gjimnazi i vjetër “Ismail Qemali” në Ferizaj

Stadiumi i Qytetit në Malishevë

Biblioteka e Qytetit në Shtime

Kisha katolike “Engjëlli i Rojes” në Ferizaj”, thuhet në postimin e Çekut në facebook./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme