займ на карту онлайн потребительский кредит

Miqësia frymëzuese e Granit Xhakës dhe djalit me sindromë down

Mars 21, 2019 - 2:29 pm

Sot është Dita Botërore të Sindromit Down dhe kjo datë e shënuar po shënohet me aktivitete të ndryshme.

Edhe Granit Xhaka i është bashkuar kësaj dite të shënuar duke publikuar një video mjaft të veçantë dhe domethënëse.

Futbollisti shqiptar ka treguar se ka miqësi me një djalosh, i cili është i prekur nga ky sindromë dhe është tifoz i Arsenalit.

“Granit Xhaka dhe Julian kanë pasur një lidhje të veçantë me vite të tëra”, shkruan klubi londinez në kanalin zyrtar në YouTube.

Xhaka e kishte ftuar mikun në një udhëtim special në qendrën stërvitore dhe më pas luajti në Emirates pas triumfit ndaj Southamptonit.

Ndryshe, Granitin do ta shohim gjatë ditës së hënë në ndeshjen kualifikuese që Zvicra e zhvillon kundër Danimarkës, e cila sot do të ballafaqohet me Kosovën në Prishtinë./Telegrafi/KultPlus.com

Të ngjajshme