займ на карту онлайн потребительский кредит

Mozaik unik me 200 mijë gëzhoja plumbash për Adem Jasharin (VIDEO)

4 Mars, 2018 - 10:29 am

Një i ri nga komuna e Drenasit, në përvjetorin e 20 të Epopesë së UÇK-së, ka punuar një mozaik unik për heroin e Kosovës, Adem Jasharin.

Besart Gashi ka përfunduar mozaikun me 200 mijë gëzhoja të plumbave të cilin do ta shpalosë në Prekaz nga 5 deri më 7 mars gjatë ditëve të ‘Epopesë së UÇK-së’.

Ai thotë se pjesëtarë të familjes Jashari e kanë vizituar gjatë punës dhe thotë se ndihet i entuziazmuar nga mbështetja e tyre, shkruan rtv21.

Ai thotë se synon edhe të hyjë në librin e rekordeve të Ginisit me këtë mozaik të cilin e ka punuar për 28 ditë./ KultPlus.com

Të ngjajshme