Muzeu Kombëtar i Kosovës vjen me dokumentar për historikun e muzeve në Kosovë (VIDEO)

18 Maj, 2020 - 6:16 pm

Komuniteti i muzeve në mbarë botën shënon sot Ditën Ndërkombëtare të Muzeut.

Me këtë rast, në Muzeun Kombëtar të Kosovës, është nënshkruar edhe një memorandum bashkëpunimi mes MKRS-së dhe Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, të cilët i nënshkruan ministrja Dumoshi e rektori Dema.

Ndër të tjera, Muzeu Kombëtar i Kosovës ka përgatitur një dokumentar të shkurtër për historikun e muzeve në Kosovë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme