Ndërron jetë bashkëshortja e Dritëro Agollit, Sadija

26 Shkurt, 2019 - 2:01 pm

Ndahet nga jeta në moshën 76-vjeçare bashkëshortja e shkrimtarit të njohur Dritëro Agolli, Sadija. Sadije Agolli ka mbyllur sytë në spitalin e Neurologjisë në Tiranë dy vite pas vdekjes së të shoqit, i cili vdiq me 3 shkurt 2017 .

Agolli shkruante për të: “E dashur Sadije, të dua si jetën time, madje më shumë, unë dëshiroj sinqerisht të vdes dhe ti të jetosh. Unë dhe i vdekur do të të ndjek për të parë buzëqeshjen tënde, megjithëse kjo buzëqeshje brenda errësirës së varrit nuk duket, por unë do të bëj të pamundurën, qoftë edhe me anën e një future, që do të dalë nga kockat e mia”… / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme