Në 20-vjetorin e themelimit, “Intelektualët” ndezin fishekzjarre (VIDEO)

23 Dhjetor, 2018 - 7:01 pm

Tifozëria e klubit të futbollit Drita – “Intelektualët” sot e kanë shënuar 20 vjetorin e themelimit të grupit të tyre.

Këtë festë ata e kanë shënuar me disa aktivitete gjatë ditës.

Fillimisht është luajtur një miqësore mes tifozërisë dhe lojtarëve të Dritës, pastaj prej orës 18:00 janë ndezur fishekzjarret në qytetin e Gjilanit, prej Teatrit e deri te Salla e Sporteve, shkruan Kallxo.com.

“Intelektualët” njihen si një prej tifozërive më të flakta shqiptare, të cilët gjithmonë e mbeshtesin ekipin e tyre që 20-vite.

Të ngjajshme