Në fshatin Zym është bërë përurimi i shtatores së Skënderbeut

22 Dhjetor, 2018 - 8:00 pm

Në kuadër të përmbylljes së aktiviteteve të Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriotit Skënderbeu, sot në fshatin Zym është bërë përurimi shtatores së Skënderbeut, shkruan KultPlus.

Zbulimin e kësaj shtatore e kanë bërë Kryeparlamentari Kadri Veseli dhe ministri i kulturës Kujtim Gashi.

“Në kuadër të përmbylljes së aktiviteteve të Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriotit Skenderbeu, sot bashkë me kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli, përuruam shtatoren e heroit në fshatin Zym. Zymit dhe Hasit i mungon edhe shtatorja e Pjetër Bogdanit për të cilin u zotuam se do ta përurojmë vitin e ardhshëm”, ka shkruar Gashi në Facebook./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme