Në Shtëpinë e Bardhë, kryeministrit Rama i dorëzohet çmimi për ruajtjen e kujtesës së Holokaustit (VIDEO)

6 Mars, 2018 - 9:30 am

Kryeministrit të Shqipërisë Edi Ramës, dje i është dorëzuar çmimi për pluralizëm kulturor, ceremoni kjo që është mbajtur në Shtëpinë e Bardhë, dorëzuar nga i emëruari i Presidentit Trump në krye të Komisionit për Mbrojtjen e Trashëgimisë Amerikane në Botë, Paul Packer, shkruan KultPlus.

“Një surprizë e posaçme ceremonia e marrjes sot, në Shtëpinë e Bardhë, të ÇMIMIT PËR PLURALIZMIN KULTUROR, dorëzuar nga i emëruari i Presidentit Trump në krye të Komisionit për Mbrojtjen e Trashëgimisë Amerikane në Botë, Paul Packer.

Çmimi për angazhimin në ruajtjen e kujtesës së Holokaustit dhe mbrojtjen e së vërtetës historike, një nder shumë i veçantë për mua, qeverinë tonë dhe padiskutim Shqipërinë që rrezaton, gjithnjë e kudo, me shembullin e saj të mbrojtjes së popullit hebre, gjatë orëve të zeza të Luftës së Dytë Botërore”, ka shkruar Rama nw facebook./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme