Nën tingujt e “Valles së Tropojës”, “Air Albania” fluturon në Stamboll (VIDEO)

18 Shtator, 2018 - 1:00 pm

Nis fluturimi i parë i “Air Albania” në qiejt e botës me muzikë shqiptare. Kështu kanë preferuar 80 studentët e ekselencës, shkruan Lexo.al, të inaguronin fluturuimin e parë të avionit të parë shqiptar i cili udhëtimin e parë e pati drejt Stambolli.

Udhëtimi i parë është bërë nën tingujt e muzikës tradicionale shqiptare si, vallja e Tropojës, valle labe dhe laje-laje kryt si rosa valle Tironëse.

Rama ka publikuar videon e udhetimit te studenteve si me poshte./ KultPlus.com

Të ngjajshme