Nëna e Rita Orës nuk u përmbahet lotëve kur flet për betejën me kancerin

19 Shkurt, 2019 - 5:48 pm

Nëna e Rita Orës nuk u është përmbajtur lotëve në emisionin “Loose Women” kur ka folur për betejën me kancerin.

Vera Sahatçiu, 55-vjeçare, ka bërë mastektomi pasi u diagnostikua me kancer të gjirit në vitin 2005.

Nëna e tre fëmijëve ishte vetëm 39-vjeçare kur filloi të kalonte nëpër rrugëtimin e “vështirë.

Vera ka folur për largimin nga Kosova dhe për karrierën e suksesshme si mjeke sa ishte në vendlindje.

Rita ishte vetëm një vjeçare kur u shpërngul në Londër me familjen e saj.

“Unë kisha kancer të gjirit në moshën 39-vjeçare dhe fëmijët ishin të vegjël. Djali kishte vetëm shtatë vjet”, ka thënë Vera.

“Ishte e vështirë kalimi në një vend tjetër dhe nuk dija të flisja anglisht. Në vendlindje isha mjeke dhe kisha karrierë të mrekullueshme”, ka shtuar nëna e këngëtares së famshme, Rita Ora.

“Udhëtimi që kisha ishte i vështirë. Në moshë të re, trajtimi shpesh është rigoroz dhe i tejzgjatur”, ka rrëfyer Vera për trajtimin kundër kancerit.

“Kur diagnostikohet më herët, trajtimi bëhet më i thellë dhe më i gjerë. Kisha kimioterapi, radioterapi dhe mastektomi. Më falni pasi ende e kam të vështirë të flas për këtë”, ka thënë ajo derisa nuk u është përmbajtur lotëve.

Të fundit

Të ngjajshme