“Newborn” me pamje të re për 11 vjetorin e Pavarësisë

16 Shkurt, 2019 - 6:37 pm

Obelisku i vendosur në kryeqytet edhe këtë vit do e ndryshoj pamjen për të sjellë një mesazh të ri për 11 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, shkruan KultPlus.

Vullnetarët edhe sivjet janë mbledhur dhe janë duke ndihmuar në ngjyrosjen e obeliskut “Newborn”. Dizajnuesi i këtij obelisku Fisnik Ismaili ka dhënë disa të dhëna mbi ndryshimet që janë duke u bërë për këtë vit. Ai ka aluduar se çdo shkronjë do të sjellë nga një mesazh e që këtë vit lidhen me shumë me natyrën por jo vetëm.

“N – nature/natyrë, E – energy/energji, W – water/ujë, B – bio/jetë , O – oxygen/oksigjen, R – recycle/riciklim, N – nature/natyrë”, ka shkruar Ismaili në postimin e tij në Facebook./ KultPlus.com

Gati gati për nesër…N – nature/natyrëE – energy/energjiW – water/ujëB – bio/jetë O – oxygen/oksigjenR – recycle/reciklimN – nature/natyrëRuaje tënden. #NEWBORN11

Gepostet von Fisnik Ismaili am Samstag, 16. Februar 2019

Të fundit

Të ngjajshme