Ngritja e Flamurit të Shqipërisë do të bëhet në Parliament Hill të Kanadasë, e pranishme edhe Inva Mula

17 Nëntor, 2017 - 8:44 pm

Në Ontario të Kanadasë do të shënohet përvjetori i parë i shpalljes së Nëntorit,si muaji i Trashëgimisë Shqiptare, dhe komuniteti i atjeshëm ka organizuar një numër të madh të aktiviteteve, shkruan KultPlus.

Organizatorët kanë bër ëtë ditur se takimet dhe vizita e pëfaqësuesve të komunitetit në Parlament do të pasohen nga aktivitete të tjera te organizuara në bashkëpunim me Qeverinë e Ontarios si festimin e një vjetorit të ligjit në parlament daten 20 nëntor, ku e ftuara e nderit do të jete soprano me famë botërore Inva Mula, 105 vjetorin e pavaresisë me 25 nëntor dhe në bashkëpunim me Ambasadën e Shqipërisë aktivitetet do të kulmojnë me ngritjen e flamurit në Parliament Hill, të dielën më 26 Nentor./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme