Pamje të rralla: Jeta në Kosovën e vitit 1965 (VIDEO)

20 Mars, 2021 - 11:27 am

Një video e rrallë tregon se si zhvillohej jeta në Kosovë para 56 vjetëve.

Jeta e përditshme, puna, loja e dasma, shihen në këtë video të vitit 1965, e cila tregon menyrën dhe kushtet e rënda të kosovarëve në atë kohë.

Në pamje shihet jeta që bëhej në atë kohë në qytet dhe fshatra, deri tek mihjet e KEK-ut, ndërsa Kosova ishte vendi më i diksriminuar nga të gjitha shtetet në ish-Jugosllavi.

Pamjet janë xhiruar nga gazetari gjerman Karl Günter dhe mund t’i shihni në videon më posht. / KultPlus.com

https://video.gjirafa.com/video-200189881741326-mp4

Të ngjajshme