займ на карту онлайн потребительский кредит

Pas vrasjes së gazetarit, jep dorëheqje ministri sllovak i Kulturës

28 Shkurt, 2018 - 5:08 pm

Marek Madariç, ministër i Kulturës në Sllovaki, ka dhënë dorëheqje pas vrasjes së gazetarit hulumtues të këtij vendi.

“Sinqerisht, si ministër i Kulturës i Sllovakisë, nuk e duroj dot që një gazetar të vritet gjatë mandatit tim”, ka thënë Madariç në konferencën për gazetarë, transmeton Koha.net.

Gazetari i vrarë Jan Kuciak (27) raportonte për proceset penale të biznesmenëve nga të cilët disa kanë qenë të lidhur me politikanë.

Trupat e vrarë të gazetarit dhe të dashnores së tij janë gjetur në fundjavën e shkuar në shtëpinë e tyre në vendin Velka Maça, në lindje të kryeqytetit Bratisllavë.

Të gjitha mediet sllovake sot kanë publikuar rrëfimin e pambaruar në të cilin kishte punuar gazetari hulumtues, përcjell EU observer. / KultPlus.com

Të ngjajshme