Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta pret alpinisten shqiptare Uta Ibrahimin

8 Nëntor, 2017 - 2:44 pm

Ilir Meta ka pritur sot në takim alpinisten shqiptare Uta Ibrahimi, e cila brenda këtij viti është ngjitur në majën e Everestit dhe atij të Nepalit, shkruan KultPlus.

Për këtë pritje ka njoftuar vetë Uta Ibrahimi e cila ka treguar se brenda këtij takimi kanë folë edhe për promovimin e maleve shqiptare.

“Sot, bashk me Xhimi Begeja pata nderin dhe kënaqësinë me e taku Presidentin e Shqipërisë zt. Ilir Meta me të cilin diskutuam shumë gjëra, nga promovimi i maleve shqiptare e deri tek majat e botës dhe projektet e ardhshme ’14 Çatitë e Botës’.

Presidenti asht dashamirës i natyrës dhe ecjeve nëpër natyrë dhe na ka premtuar se do të bëjmë ngjitje së bashku me Shoqata Dajti Alpino Turistikdhe shba PASHTRIKU. Faliminderit që na nderove. Respekti i juaj ndaj nesh, na jep vullnet dhe motiv për të vazhduar më tutje prezantimin e popullit shqiptar nëpër majet e botës, ka shkruar Uta Ibrahimi./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme